Vary ve vašem kině

9. 7. - 12. 7. 2018 od 19:30
Kino Svět Valašské Klobouky

• Tři výrazné snímky z programu 53. ročníku Karlovy Vary International Film Festival uvidíte bezprostředně po skončení festivalu v našem kině Svět v rámci festivalu Vary ve vašem kině. 

• Letos se můžeme těšit na milostný příběh Studená válka oscarového režiséra Pawła Pawlikowského oceněného za nejlepší režii na festivalu v Cannes, napínavý severský psychothriller Tísňové volání a láskou, barvami a něžným humorem prostoupený snímek Mama Brasil.

• Projekce začínají vždy v 19:30 a všechny filmy budou uvedeny v originálním znění s titulky.

► STUDENÁ VÁLKA│ Pondělí 9. července
V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl na festivalu v Cannes odměněn Cenou za nejlepší režii.

► MAMA BRASIL│ Úterý 10. července
Irenin svět, to jsou její čtyři synové, manžel snílek, nešťastně provdaná sestra, rozpadající se domek na předměstí Rio de Janeira, neustálý ruch, radost, pusinky, objímání, slzy, moře a starost, aby všichni byli najezení, umytí, šťastní a milovaní. Když její nejstarší syn Fernando dostane příležitost hrát profesionálně házenou v Německu, je za něj šťastná, ale nejraději by ho nikam nepustila.

► TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ │ Čtvrtek 12. července
Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát.